Terarium

Terárium by mělo napodobovat zmenšeninu biotopu, ve kterém gekončík noční žije. Tím pádem je potřeba, před započetím výstavby, nashromáždit co nejvíce informací o přirozeném prostředí ještěra. Na internetu (i zde na mém webu) můžete nalézt různé fotografie s chovately vyrobenými terárky a získat tím inspiraci. Vhodné je terárium plošné než vysoké. Pokud si ale přeci jen pořídíte vysoké (holé) terárium, je vhodné nechat si vyrobit perfektní zadní stěnu, která nahradí chybějící prostor na dně terárka.

Velikost terária

Na velikost terária pro skupinu jednoho samce a dvou samic jsou ideální tyto rozměry: 60x40x30cm (délka x šířka x výška)

Na velikost terária pro skupinu jednoho samce a pěti samic jsou ideální tyto rozměry: 90x40x30cm

Velikost terária je pouze orientační, samozřejmě se každému zvířátku líbí mít obrovský výběh. Pokud si nejste velikostí jistí, informujte mě mailem a velice ráda poradím.

Typy terárií

Co jsem sama viděla, tak jsem usoudila že pro chov gekončíka nočního jsou možné pouze dva typy terárií a to celé skleněné a nebo dřevěné. Podle mého názoru, je lepší celoskleněné terárko a to z toho důvodu,že se ke gekončíkovi dostane mnohem více denního světla, které ke svému životu potřebuje. Je také více sehnatelné dež dvřevěné,které si samozřejmě musíte vyrobit sami. Pro skleněné tetárium doporučuji sílu skla nejméně 4mm mé terárimum má horní sklasilné 4mm a ostaní 5mm.

 

!!! NABÍDKA VÝROBY TERÁRIÍ NA ZAKÁZKU !!!
 > Vice info zde <