Gekončík noční je spíše tvor s noční aktivitou, proto nemá tak velké nároky na intenzitu světla. O to více pozornosti věnujeme teplotě. Nejjednodušším, a také nejideálnějším způsobem vyhřívání a zárověň osvětlení, je v kvtěníku (nebo v ochranném krytu, který lze jednoduše zakoupit ve většít zverimexech) zavěšená žárovna (25-60W, podle velikosti terária a teploty v místnosti).Já osobně mám úspornou žárovku 25W. Dalším způsobem vyhřátí je použití topných kamenů nebo topné rohože.UV záření je pro gekončíky zcela zbytečné a nepotřebné.

Vhodné je umisťovat topné zdroje tak, aby vyhřívaly pouze 2/3 terária, zbývá teda 1/3, ta bude chladnější a vlhčí. V tomto prostoru nalézají gekončíci skvělé místo pro snůšku a ochlazení při vysoké teplotě.

 

Pro nastavení cyklu dne a noci se hodí spínací zásuvky, prodávané ve zverimexech.vyrábí se dva druhy, nechanický a aelektornický. Pro nás se ale více hodí mechanická varianta. Dobu osvětlení nastavíme na 10-12 hodin.

 

 

Je dobré si uvědomit i měnící se roční období, a místo kde je terárium umístěné. Většinu léta jsem gekončíkům dopřávala cca 30°C a to díky sluníčku, které proudilo do pokoje. Při snížení teploty stačilo zapnout topný kabel. Na zimu ale opět přitápíme i když je terárium umístěné v blízkosti cihlového komín