Color

Gekončíci noční jsou v mnoha věcech naprosto unikátní. Například v barevných kombinacích. Existují desítky takových kombinací.Netýká se to pouze barevnosti kůže, ale také očí a stavbou těla. Nyní jsem sehnala pár fotografií. Pokusím se Vám jich dát co nejvíce, tak aby to vyhovovalo vašim představám. Pokud znáte druh, který jsem zde nepublikovala, stačí mě jen upozornit. Tedy pokud by jste stáli o to, aby zde byl vánmi nalezený nový barevný druh... :)  

 

Zdroj fotografií: https://gekoncik-nocni.cz/

                          Jakub Doležel

 

High Yellow

Podobá se nejvíce přírodně zbarveným gekončíkům. Jejich podkladová žlutá barva je sytější a černá pigmentace na těle je řidší. Je to nejběžněji chovaná barevná forma. Jejich cena se pohybuje pod vysokou příčkou.

Albino, Čokoalbino

Albinotický gekončík postrádá černou pigmentaci, místo ní je pigment bílý nebo růžový až červený. Čokoalbíni mají pigmentaci světlonce hnědou.

Albinismus: je to neschopnost syntetizovat melanin (hnědé barvivo=pigmenty). Je recesivní. Postrádá se tmavé zbarvení i u očí.

Ghost

Gekončíci s normální kresbou, ale jejich barvy nejsou syté. vypadají jako gekončík těsně před svlekem. Tato forma neni pro většinu chovatelů zrovna atraktivní.

Blizzard

Je gekončík, který postrádá jakoukolvi pigmentaci a to i na hlavě. Jeho tělo je žluté nebo přechází do béžova. Záleží na formě blizzard (bannana blizzard, blazing blizzard....)

Hypo, Superhypo

hypo má velmi maou část pigmentace na těle, hlava a ocas ovšem pigmentaci mají. Superhypo postrádá jakoukoliv černou pigmentaci na těle a má minimum černých teček na hlavě a ocasu. Pokud má ještě 25% osacu zbarvený do oranžova, jedná se o formu "super hypo carot tail".

Giant

Jsou zvířata, která mají abnormální rozměry. Velikostně dorůstají až do 30cm a váhou přesahují 100g. Dále se ještě vyskytují v barevných formách.